03 Luty

Konferencja Szkoleniowa

31 stycznia w Góreczniku odbyła się pierwsze w tym roku szkolenie organizowane przez APZ, na którym poruszono wiele ciekawych tematów m.in. Projekt Zdrowa Klasa, mikrobiota jelitowa oraz nowoczesna suplementacja.

  Jednym z głównych tematów konferencji był ogromny projekt badawczo-edukacyjny Zdrowa Klasa, w którym nasza poradnia będzie brała udział.

  Zasadniczym celem naszej misji jest aktywowanie szkół, rodziców oraz opiekunów do budowania właściwych zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. W realizowanym przez nas projekcie zajmujemy się wdrażaniem zaawansowanych narzędzi badawczych, opracowywaniem szczegółowych raportów, a także szeroko zakrojonymi działaniami edukacyjnymi. Za bezpośredni kontakt ze szkołami i realizację praktyczną poszczególnych etapów tego projektu odpowiadają dietetycy, którzy docierają z tym projektem obecnie do setek szkół w Polsce.

  Zachęcam do obserwowania strony, już wkrótce szkoły będą mogły zgłaszać się do projektu.

  Kolejne ważne zagadnienie to najnowsze doniesienia z zakresu zaburzeń mikrobiomu jelitowego i celowanej probiotykoterapii w ramach wykładu prowadzonego przez dr Danielę Kurczabińską-Luboń z kliniki Preveneo w Katowicach. Jak zwykle bardzo ciekawie:)

  A na koniec temat wykorzystania indywidualnej suplementacji według innowacyjnego projektu Sundos - o tym pewnie wkrótce więcej informacji.

  Spotkanie jak zwykle było bardzo ciekawe. Czekamy na następne:)

  Twój komentarz
  POKAŻ